KONTO W NBP
Czy mogę założyć konto osobiste w NBP?

Osoba fizyczna nie może posiadać rachunku bankowego w Narodowym Banku Polskim. NBP jest centralnym bankiem państwa i zgodnie z ustawą o Narodowym Banku Polskim (z dnia 29 sierpnia 1997 r., Dz.U. Nr 140 poz. 938 z późn. zm.) prowadzi rachunki:
  1. banków,
  2. budżetu państwa,
  3. Bankowego Funduszu Gwarancyjnego,
  4. innych osób prawnych, za zgodą Prezesa NBP
    (por. art.51 cyt. ustawy).

Kontakt

Centrala NBP
ul. Świętokrzyska 11/21
00-919 Warszawa

tel. centr.:
22 185 10 00
e-mail: listy@nbp.pl
NIP: 525-000-81-98
REGON: 000002223
SWIFT: NBPL PLPW
Ta strona używa plików cookies, dzięki którym może działać lepiej.
Aby się dowiedzieć więcej o technologii cookies, proszę kliknąć tutaj: Polityka prywatności NBP »
Aby móc przeglądać zawartość, należy zaakceptować cookies z tej strony Akceptuję