Najczęściej zadawane pytania

Czy banki podlegają obowiązkom sprawozdawczym określonym w rozporządzeniu RM w sprawie sposobu, zakresu i terminów realizacji obowiązków przekazywania Narodowemu Bankowi Polskiemu przez rezydentów dokonujących obrotu dewizowego z zagranicą, danych w zakresie niezbędnym do sporządzania bilansu płatniczego oraz bilansów należności i zobowiązań zagranicznych państwa?

Odpowiedź:    NIE

Rozporządzenie to jest aktem wykonawczym do ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. Prawo Dewizowe (Dz.U. nr 141 z dnia 5 września 2002 r., poz. 1178). Art. 30, pkt 2. tej ustawy zwalnia banki z obowiązku sprawozdawania do NBP danych w zakresie niezbędnym do sporządzania bilansu płatniczego oraz bilansów należności i zobowiązań zagranicznych państwa. Obowiązki banków w tym zakresie są określone przez uchwałę Zarządu NBP nr 48 z dnia 14 listopada 2003 r.

Stopy procentowe

Referencyjna 1,50
Lombardowa 2,50
Depozytowa 0,50
Redyskonto weksli 1,75

Kursy średnie

Tabela z dnia 2016-07-29
1 EUR4,3684
1 USD3,9364
1 CHF4,0256
1 GBP5,1774
100 JPY3,7925

Perspektywy makro

Dane miesięczne

Dane kwartalne

Wskaźniki i rynki

Zobacz również

Numizmatyka

Kontakt

Centrala NBP
ul. Świętokrzyska 11/21
00-919 Warszawa

tel. centr.:
22 185 10 00
faks:
22 185 85 18
e-mail: listy@nbp.pl
NIP: 525-000-81-98
REGON: 000002223
SWIFT: NBPL PLPW
Ta strona używa plików cookies, dzięki którym może działać lepiej.
Aby się dowiedzieć więcej o technologii cookies, proszę kliknąć tutaj: Polityka prywatności NBP »
Aby móc przeglądać zawartość, należy zaakceptować cookies z tej strony Akceptuję