DNI OTWARTE NBP 11-12 CZERWCAW najbliższą sobotę i niedzielę Narodowy Bank Polski, po raz drugi w swej historii, organizuje Dni Otwarte. 11 i 12 czerwca, w godz. 9-18, każdy będzie mógł zwiedzić siedzibę NBP przy ulicy Świętokrzyskiej 11/21 w Warszawie indywidualnie lub z przewodnikiem. Zapraszamy Warszawiaków i turystów przebywających w tych dniach w stolicy!

Na trasie wycieczki będzie można m.in. dowiedzieć się, jaka była historia i jaka jest obecna misja polskiego banku centralnego, uczestniczyć w kursie rozpoznawania autentyczności banknotów, obejrzeć bogate zbiory numizmatyczne, zajrzeć do Gabinetu Prezesa NBP i ... wziąć do ręki sztabę złota! Już na dziedzińcu banku będzie można zobaczyć wystawę prac laureatów konkursu fotograficznego EBC i NBP, a dzieci spróbują swoich sił w konkursie plastycznym na projekt polskiego euro. Będzie też można sprawdzić, jak dużo wiemy o banku centralnym i gospodarce w teście wiedzy ekonomicznej.

Pierwsze Dni Otwarte NBP odbyły się w maju 2004 roku, w ramach jubileuszu osiemdziesięciolecia bankowości centralnej w Polsce. Odwiedziło nas wówczas 6,5 tys. osób!


Opis trasy zwiedzania NBP - plik pdf; (223 KB)[ Zamknij ]
© 2005 NBP