Lista Złotych Szkół NBP II edycji

W II edycji tytuł „Złotej Szkoły NBP” zdobyły 202 szkoły, które otrzymały najwyższą punktację za zrealizowane zadania. Potwierdzeniem uzyskania tytułu jest certyfikat Narodowego Banku Polskiego.

Szkoły podstawowe:

  1. Katolicki Zespół Edukacyjny w Ostrowcu Świętokrzyskim
  2. Miejski Zespół Szkół nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Gorlicach
  3. Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Nasza Szkoła” w Opolu
  4. Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 7 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Słupsku
  5. Niepubliczna Szkoła Podstawowa Promyk Szkoła jak Dom w Szczecinie
  6. Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Słaborowicach
  7. Podstawowa Szkoła Międzynarodowa The International School w Warszawie
  8. Publiczna Szkoła Podstawowa im. bł. ks. prof. Franciszka Rosłańca w Wyśmierzycach
  9. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie
  10. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Minkowicach Oławskich
  11. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Łękach Górnych
  12. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Łubnianach
  13. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Wandy Chotomskiej w Pustyni
  14. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Zofii Kossak-Szczuckiej w Dargobądzu
  15. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Zdzieszowicach
  16. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Brzegu
  17. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14 im. Orląt Lwowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim
  18. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Opolu
  19. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Głuchołazach
  20. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Kochanowskiego w Kozienicach
  21. Publiczna Szkoła Podstawowa w Hucisku
  22. Samorządowa Szkoła Podstawowa w Górnych Grądach
  23. Szkoła Podstawowa im. 11 Listopada 1918 Roku w Domanicach Kolonii
  24. Szkoła Podstawowa im. 11 Listopada w Rusi
  25. Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Blichowie
  26. Szkoła Podstawowa im. Armii Kraków w Żębocinie
  27. Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Jana Balickiego w Morawsku
  28. Szkoła Podstawowa im. Bohaterów walk nad Bzurą 1939 roku w Kocierzewie Południowym
  29. Szkoła Podstawowa im. gen. Stanisława Skalskiego w Polichnie
  30. Szkoła Podstawowa im. gen. Władysława Andersa w Jaroszewicach Grodzieckich
  31. Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Grojcu
  32. Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej w Sokołowcu
  33. Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Chęcinach
  34. Szkoła Podstawowa im. Jana Ostroroga w Ostrorogu
  35. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jaworniku Polskim
  36. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lutyni
  37. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mochach
  38. Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w Rykoszynie
  39. Szkoła Podstawowa im. Kapitan AK Jadwigi Beaupré w Sygneczowie
  40. Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Osieku Łużyckim
  41. Szkoła Podstawowa im. ks. mjr. Franciszka Łuszczki w Lubeni
  42. Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Konarach
  43. Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Lipiu
  44. Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Margoninie
  45. Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Wiktorówku
  46. Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Kulejach
  47. Szkoła Podstawowa im. Stanisława Ligonia w Truskolasach
  48. Szkoła Podstawowa im. Stanisława Marusarza w Wojciechowie
  49. Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Suchowoli
  50. Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Tyczynie
  51. Szkoła Podstawowa im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Kosowie Lackim
  52. Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Winiarach
  53. Szkoła Podstawowa im. św. Franciszka z Asyżu w Jelnej
  54. Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Tryńczy
  55. Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Muninie
  56. Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Tarnowcu
  57. Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Królowej Górnej
  58. Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Szczuczynie
  59. Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Tłokini Wielkiej
  60. Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Zwierzynie
  61. Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Armii Kraków w Łosińcu
  62. Szkoła Podstawowa nr 10 w Żywcu
  63. Szkoła Podstawowa nr 11 im. Floriana Marciniaka w Koninie
  64. Szkoła Podstawowa nr 11 im. Kornela Makuszyńskiego w Elblągu
  65. Szkoła Podstawowa nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Otwocku
  66. Szkoła Podstawowa nr 129 im. Kornela Makuszyńskiego w Krakowie
  67. Szkoła Podstawowa nr 16 im. Janusza Korczaka w Rudzie Śląskiej
  68. Szkoła Podstawowa nr 169 im. Marii Dąbrowskiej w Łodzi
  69. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Porębie
  70. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kazimierza Brodzińskiego w Bochni
  71. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Pruszkowie
  72. Szkoła Podstawowa nr 20 im. ks. Jana Twardowskiego w Szczecinie
  73. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Flagi Polski w Libiążu
  74. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Opocznie
  75. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Rzeszowie
  76. Szkoła Podstawowa nr 35 im. Armii Krajowej w Sosnowcu
  77. Szkoła Podstawowa nr 353 im. „Wielkich Odkrywców” w Warszawie
  78. Szkoła Podstawowa nr 39 im. Kornela Makuszyńskiego w Sosnowcu
  79. Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza w Lublinie
  80. Szkoła Podstawowa nr 4 im. Janusza Korczaka w Chojnowie
  81. Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle im. ks. bpa. Ignacego Krasickiego
  82. Szkoła Podstawowa nr 42 w Sosnowcu
  83. Szkoła Podstawowa nr 45 im. Kornela Makuszyńskiego w Katowicach
  84. Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Korczaka w Jaworze
  85. Szkoła Podstawowa nr 5 im. Zbigniewa Gęsickiego „Juno” w Piastowie
  86. Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Westerplatte w Dzierżoniowie
  87. Szkoła Podstawowa nr 6 im. Unii Europejskiej w Kłodzku
  88. Szkoła Podstawowa nr 7 im. Marii Konopnickiej w Zawierciu
  89. Szkoła Podstawowa nr 7 im. Mikołaja Kopernika w Toruniu
  90. Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zamościu
  91. Szkoła Podstawowa w Głuchowie
  92. Szkoła Podstawowa w Pogorzałkach
  93. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Andrzeja i Władysława Niegolewskich w Opalenicy
  94. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 158 im. prof. Juliana Aleksandrowicza w Krakowie
  95. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Sportowymi nr 19 w Gliwicach
  96. Zespół Placówek Oświatowych w Dobrowodzie
  97. Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Kornela Makuszyńskiego w Kalei
  98. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Raciborzu
  99. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 w Katowicach
  100. Zespół Szkolno-Przedszkolny Szkoła Podstawowa im. Arki Bożka w Chróścinie
  101. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Olbięcinie
  102. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pietrzwałdzie
  103. Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Skoroszycach
  104. Zespół Szkół w Błażowej
  105. Zespół Szkół w Jasionce im. Jana Pawła II
  106. Zespół Szkół w Krzywdzie

Szkoły ponadpodstawowe:

  1. CLX Liceum Ogólnokształcące im. gen. dyw. Stefana Roweckiego „Grota” w Warszawie
  2. I Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida z Oddziałami Dwujęzycznymi w Bydgoszczy
  3. I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Płońsku
  4. I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile
  5. I Liceum Ogólnokształcące im. Organizacji Narodów Zjednoczonych w Biłgoraju
  6. I Liceum Ogólnokształcące im. Oskara Kolberga w Kościanie
  7. I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu
  8. I Liceum Ogólnokształcące im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu
  9. I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie
  10. I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Opocznie
  11. I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju
  12. I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach
  13. I Technikum w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach
  14. II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Raciborzu
  15. II Liceum Ogólnokształcące im. Konstytucji 3 Maja w Krośnie
  16. II Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Chrzanowie
  17. II Liceum Ogólnokształcące im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu
  18. II Technikum w Zespole Szkół nr 3 Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stanisława Staszica w Łosicach
  19. IV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Szczecinie
  20. Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. ks. Marcina Popiela w Ostrowcu Świętokrzyskim
  21. KOSTKA Publiczne Liceum Ogólnokształcące Jezuitów im. św. Stanisława Kostki w Krakowie
  22. Liceum Ogólnokształcące im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Małopolskim
  23. Liceum Ogólnokształcące nr XV im. mjr. Piotra Wysockiego we Wrocławiu
  24. Niepubliczne Technikum Zawodowe im. Żołnierzy Sił Pokojowych ONZ Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach
  25. Prywatne Liceum Ogólnokształcące Sióstr Niepokalanek im. Matki Bożej Częstochowskiej w Szymanowie
  26. Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Opolu
  27. Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr I im. Mikołaja Kopernika w Opolu
  28. Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr V w Opolu
  29. Technikum Informatyczne w Rybniku Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach
  30. Technikum Leśne im. Adama Loreta w Tucholi
  31. Technikum nr 1 im. Hipolita Cegielskiego w Środzie Wielkopolskiej
  32. Technikum nr 15 im. Tomasza Klenczara w Katowicach
  33. Technikum Specjalne nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju
  34. Technikum TEB Edukacja w Katowicach
  35. Technikum w Radzyniu Podlaskim
  36. Technikum w Wąbrzeźnie
  37. Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach
  38. VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy
  39. XLIII Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Warszawie
  40. Zespół Placówek Edukacyjnych, XV Liceum Ogólnokształcące Specjalne w Olsztynie
  41. Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni
  42. Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni
  43. Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju
  44. Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych im. Tadeusza Kościuszki w Tarnowie
  45. Zespół Szkół Ekonomiczno-Technicznych im. Cichociemnych w Gliwicach
  46. Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystyczno-Hotelarskich im. Władysława Grabskiego w Łodzi
  47. Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika w Oleśnie
  48. Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży
  49. Zespół Szkół Ekonomicznych im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Opolu
  50. Zespół Szkół Ekonomicznych im. Stefana Starzyńskiego w Gorzowie Wielkopolski
  51. Zespół Szkół Ekonomicznych w Częstochowie
  52. Zespół Szkół Ekonomicznych w Kielcach
  53. Zespół Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku
  54. Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych im. Władysława Zamoyskiego w Zakopanem
  55. Zespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w Nowym Mieście Lubawskim
  56. Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach
  57. Zespół Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach
  58. Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Jasieńcu
  59. Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu
  60. Zespół Szkół Licealnych i Agrotechnicznych im. Leona Janty-Połczyńskiego w Tucholi
  61. Zespół Szkół Mechanicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Poznaniu
  62. Zespół Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Ostrowcu Świętokrzyskim
  63. Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu
  64. Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie
  65. Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Szczytnie
  66. Zespół Szkół nr 1 w Kluczborku
  67. Zespół Szkół nr 1 w Miechowie
  68. Zespół Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu
  69. Zespół Szkół nr 2 im. dr. Zygmunta Klukowskiego w Szczebrzeszynie
  70. Zespół Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu
  71. Zespół Szkół nr 2 im. Ludwika Skowyry w Przysusze
  72. Zespół Szkół nr 2 im. Tadeusza Rejtana w Rzeszowie
  73. Zespół Szkół nr 3 w Rudzie Śląskiej
  74. Zespół Szkół nr 4 w Jaśle
  75. Zespół Szkół nr 4 w Suwałkach
  76. Zespół Szkół nr 9 Specjalnych im. dr. Mikołaja Witczaka w Jastrzębiu-Zdroju
  77. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Pruszkowie
  78. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5, IV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Marynarzy WOP w Gdańsku
  79. Zespół Szkół Ogólnokształcących Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Kluczborku
  80. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bystrzycy Kłodzkiej
  81. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach, Technikum w Sierakowicach
  82. Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Czarnem
  83. Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdrój
  84. Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Karola Fryderyka Libelta w Krotoszynie
  85. Zespół Szkół Rolniczych w Cudzynowicach
  86. Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze
  87. Zespół Szkół Technicznych im. prof. Karola Olszewskiego w Sędziszowie Małopolskim
  88. Zespół Szkół Technicznych w Mikołowie
  89. Zespół Szkół w Radomyślu Wielkim
  90. Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju
  91. Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie
  92. Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie
  93. Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostródzie
  94. Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem
  95. Zespół Szkół Zawodowych nr 4 im. Bronisława Koraszewskiego w Opolu
  96. Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych w Wałbrzychu

Zobacz: Nagrody II edycji