Laureaci nagród II edycji

W II edycji programu przyznano nagrody i wyróżnienia oddzielnie dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych w trzech kategoriach zadań: lekcja z ekonomia, debata szkolna i warsztat uczniowski oraz Nagrodę Specjalną i Nagrodę Prezesa NBP.

Nagroda Specjalna
I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Opocznie

Nagroda Prezesa NBP
Szkoła Podstawowa nr 7 im. Mikołaja Kopernika w Toruniu


Nagrody w kategorii: Lekcja z ekonomią

Lekcja z ekonomią

W szkołach podstawowych

I miejsce
Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Królowej Górnej

II miejsce
Katolicki Zespół Edukacyjny w Ostrowcu Świętokrzyskim

III miejsce
Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Kornela Makuszyńskiego w Kalei

Wyróżnienia
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Flagi Polski w Libiążu
Szkoła Podstawowa w Pogorzałkach
Zespół Szkół w Błażowej

W szkołach ponadpodstawowych

I miejsce
KOSTKA Publiczne Liceum Ogólnokształcące Jezuitów im. św. Stanisława Kostki w Krakowie

II miejsce
CLX Liceum Ogólnokształcące im. gen. dyw. Stefana Roweckiego „Grota” w Warszawie

III miejsce
Technikum nr 1 im. Hipolita Cegielskiego w Środzie Wielkopolskiej

Wyróżnienia
Zespół Szkół Ekonomiczno-Technicznych im. Cichociemnych w Gliwicach
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bystrzycy Kłodzkiej
Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Czarnem


Nagrody w kategorii: Debata szkolna

Debata szkolna

W szkołach podstawowych

I miejsce
Szkoła Podstawowa nr 10 w Żywcu

II miejsce
Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Osieku Łużyckim

III miejsce
Szkoła Podstawowa nr 353 im. „Wielkich Odkrywców” w Warszawie

Wyróżnienia
Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Słaborowicach
Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Tłokini Wielkiej
Szkoła Podstawowa nr 35 im. Armii Krajowej w Sosnowcu

W szkołach ponadpodstawowych

I miejsce
Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. ks. Marcina Popiela w Ostrowcu Świętokrzyskim

II miejsce
Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni

III miejsce
Zespół Szkół nr 4 w Jaśle

Wyróżnienia
I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile
I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie
Zespół Szkół nr 3 w Rudzie Śląskiej


Nagrody w kategorii: Warsztat uczniowski

Warsztat uczniowski

W szkołach podstawowych

I miejsce
Szkoła Podstawowa nr 42 w Sosnowcu

II miejsce
Szkoła Podstawowa nr 39 im. Kornela Makuszyńskiego w Sosnowcu

III miejsce
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Kochanowskiego w Kozienicach

Wyróżnienia
Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Nasza Szkoła” w Opolu
Szkoła Podstawowa im. Jana Ostroroga w Ostrorogu
Szkoła Podstawowa im. Stanisława Ligonia w Truskolasach

W szkołach ponadpodstawowych

I miejsce
II Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Chrzanowie

II miejsce
Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Karola Fryderyka Libelta w Krotoszynie

III miejsce
IV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Szczecinie

Wyróżnienia
I Liceum Ogólnokształcące im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu
Zespół Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku
Zespół Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu

Zobacz: Złote Szkoły NBP II edycja